Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Rodzic, który poskarżył się do gazety w taki sposób z całą pewnością sam nie pojmuje niczego z rzeczy, które Księża usiłują przekazać NASZYM DZIECIOM. Ciekawe czy owy rodzi rozmawiał ze swoim dzieckiem o jego odczuciach i wrażeniach ze wszystkiego co się w ostatnim tygodniu działo. Myślę, że nie i to jest przykre najbardziej dla takiego dziecka. Jakie będzie miało w życiu wartości, zasady jeśłi przy tak ważnym wydarzeniu zapewne słyszał, z próby niepotrzebne bo to strata czasu, biały tydzień to już w ogóle głupota, ak siężom się w głowach przewraca bo tylko wyciągają ręce po kasę. Zupełne niezrozumienie tematu!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do rodziców, za sprawą których powstał ten artykuł powiem jedno: ŻENADA!  - uroczystość Komunii wspaniale zorganizowana - datki dobrowole (uczą dzieci dzielenia) - msza dotycząca alkoholu świetna! (mało kto wpadłby na przedstawienie zagadnienia w tak mądry sposó B) do Księży: wykonaliście kawał ogromnej pracy, myślę że wiele z tych dzieci nie mają okazji porozmawiać z rodzicami o tym wszystkim o czy Wy mówiliście im przez cały ten rok!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale o co chodzi? Opisana sytuacja miała miejsce w większości lubelskich i polskich parafii(datki od dzieci na rzecz misji). Ta parafia jest szczególną, bo jedną z nielicznych w naszym mieście i wielu w kraju, z których realizowane są transmisje online, a więc jest w pełni otwarta i transparentna. W tej parafii jak i innych, działa ciało społeczne w postaci Rady Parafialnej, w której jestem osobiście jednym z radnych. Szkoda, że "rodzic" zaczął od mediów, a nie podstawowej jednostki w tej społeczności. Żywcem sytuacja ta przypomina mi działania prowadzone w latach 80 ubiegłego wieku przez IV Departament MSW powołany do zwalczania i dezintegracji Kościoła katolickiego i innych związków wyznaniowych. W tamtych czasach podobnej formy i treści materiały publikowane były przez dwu etatowców zwanych kontaktami operacyjnymi SB. Wypada mieć nadzieję, że autor(autorka) tego artykułu został(a) przez kogoś podprowadzona, a nie, że jest prowadzona przez funkcjonariuszy tajnych służb naszego państwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to chyba wiemy o co chodzi-ktoś tu się za bardzo bawi w politykę...albo jest zwyczajnie głupi. Jeśli pokazywanie dziecku w b. Mądry sposób jak można sie dzielić z biednymi jest zle. Jeśli uwrazliwianie dzieci na krzywdę innych jest zle. Jeśli mówienie im co to abstynecja-w sposob b. Prawidłowy, mądry i nienarzucajacy jest źle. To ciekawa jestem drogi MEDIALNY RODZICU kogo sobie wychowasz za kilka lat... Gratuluję głupoty i życzę powodzenia-na starość b. ci się przyda
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak się czyta niektóre komentarze to widać, że na tym wschodzie jeszcze średniowiecze panuje. Twierdzenie jako komuś się nie podoba niech się wypisze z kościoła, a tego co to ma się wypisać ktoś kiedyś pytał czy w ogóle chce tam być? Tak właśnie działa kościół od małego ryje banie dzieciom i uczy oddawać pieniądze od małego jak dziecko nabierze takich nawyków to zostaje tak do starości.
-BYŁEŚ TAM NOWOCZESNY CZLOWIEKU??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
...i tak powinno być. Każdy parafianin czujący związek z Kościołem powinien bez szemrania łożyć na utrzymanie tej organizacji tak, jak robią to inni hobbyści. Mój papcio należy do Polskiego Związku Wędkarskiego i aby moc korzystać z łowisk uiszcza odpowiednią coroczną opłatę. Państwo do tego nie dokłada ani jednej złotówki. Zróbmy podobnie z Kościołem, a wytrącimy z rąk niedowiarków wszelkie argumenty... Każdy prawdziwy Polak weźmie na swoje barki odpowiedzialność za powodzenie finansowe duchownych, braci i sióstr zakonnych. Siła będzie po naszej stronie ..
-mylisz człowieku b. Pojęcia i na swego parcia i jego hobby łódź sam i obyś miał tylko takie problemy. Nie potrafisz pomagać nie umiesz to nie krytykuje innych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
znany jest mi przypadek z jednej z parafii zagłębia dąbrowskiego, gdzie ksiądz, kazał dzieciom i rodzicom, przyjść w dzień komunii do kościoła w godzinach popołudniowych i przynieś pieniądze które dostali na komunie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A skąd ci to jest znane?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli teraz rodzice uczą dzieci egoizmu i że nie ma sensu pomagać biednym, słabszym czy potrzebującym, to ciekawe jak te dzieci zachowają się na kilkanaście, kilkadziesiąt lat, gdy ich własni rodzice będą w potrzebie... Chyba pozostaje życzyć tym rodzicom udanego pobytu w domu starców w samotności i zapomnieniu!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli teraz rodzice uczą dzieci egoizmu i że nie ma sensu pomagać biednym, słabszym czy potrzebującym, to ciekawe jak te dzieci zachowają się na kilkanaście, kilkadziesiąt lat, gdy ich własni rodzice będą w potrzebie... Chyba pozostaje życzyć tym rodzicom udanego pobytu w domu starców w samotności i zapomnieniu!
I miłego zbierania z podłogi upitych w wieku "nastu" lat dzieci, ahoj!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda, że piszecie o czymś takim, a nie zrobicie reportażu o przepięknym Dziecięcym Dniu Radości w tej parafii, o Balu Wszystkich Świętych, o wizytach św. Mikołaja, o półkoloniach, o cudownych Mszach młodzieżowych w niedzielę... W tej parafii dzieje się tyle dobrego, powstaje tyle wspaniałych inicjatyw - jakoś nikt nie leci z tym do gazety, by zachęcić do opisania tego i pochwalenia się pięknymi atrakcjami i wydarzeniami? A może "Dziennik Wschodni" opisze wspaniały nadchodzący Dziecięcy Dzień Radości? Zapraszamy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
GRATULUJĘ GŁUPOTY"MEDIALNY  RODZICU"TRZEBA BYŁO SIĘ DZIECKIEM  I SAMYM SAKRAMENTEM ZAINTERESOWAĆ A NIE WPYCHAĆ DO ŁAWKI W NIEDZIELĘ BO INNI TAK ROBIĄ......CO WAŻNIEJSZA PRZECIEŻ IMPREZA PO....NAPIĆ SIĘ MOŻNA BYŁO...JEST OKAZJA.... ( BO PRZECIEŻ PO CO ZMUSZAĆ DO ABSTYNĘCJI DZIECI NAJLEPIEJ NAPIĆ SIĘ Z NIM ,NAJLEPIEJ PRZED 18-STKĄ......ZAPALIĆ TEŻ MOŻNA...) A KASA?????? NIE PO TO SIĘ GOŚCI ZAPRASZA ŻEBY SIĘ NIĄ TERAZ DZIELIĆ PRAWDA?????ZWROT KOSZTÓW ZA FRYZJERA MUSI BYĆ.....!   TRZEBA BYŁO CHODZIĆ NA ZEBRANIA TO MOŻE BYŚ MIAŁ POJĘCIE CO TA KARTKA ZAWIERA A NIE WYŁAPYWAĆ PODTEKSTY.   MAM NADZIEJĘ ŻE ZDAJESZ SOBIE SPRAWĘ Z WŁASNEJ GŁUPOTY  ILE PRZYKROŚCI SPRAWIŁEŚ NAM RODZICOM I KSIĘŻOM,KTÓRZY TYLE SERCA WŁOŻYLI W PRZYGOTOWANIE NASZYCH DZIECI DO KOMUNII,ZA CO IM BARDZO DZIĘKUJEMY!!!!!   I PO CO TO BYŁO SIĘ SPOWIADAĆ ?! JAK TYLE OBŁUDY JEST W TOBOE GWIAZDO JEDNEGO ARTYKUŁU........AAAAAAA NO FAKT BO INNI TAK ROBILIIIIIII  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poczytaj zanim ocenisz. Są opodatkowane. Sakrament dostajesz darmo (o ile jestes go godny), ale światło w kościele samo się nie zapłaci, organista tez za friko nie zagra, tak samo koscielny. A może sie zgłosisz na kościelnego za darmo? Nie? To nie narzekaj. Poza tym nie podoba sie - wynocha. Nie rzucajcie pereł przed świnie.....
A co z pieniędzmi które k.k otrzymuje od państwa na podstawie konkordatu ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
znam tę parafię od dzieciaka. Znałem osobiście poprzedniego proboszcza. I nie jestem moherowym beretem. Wręcz przeciwnie. Jestem banitą. Ale złego słowa nie dam powiedzieć na temat tej parafii i jej zasad. Tam ofiara za zaświadczenia i sakramenty jest NAPRAWDĘ dobrowolna. Był czas że ksiądz po tzw kolędzie nie wziął od mojej rodziny 'koperty' twierdząc że mamy dzieci i ważniejsze wydatki. Nie znam obecnego składu, ale zasady tam obowiązujące powinny być wzorem dla innych parafii. Tyle koleś który od kilku lat nie przyjmuje księdza po kolędzie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam się z Guest, pamiętam początki parafii - bardzo trudne, w moim przypadku bierzmowanie (komunia jeszcze w Jadwidze :), ślub, chrzest moich dzieci, komunie, zawsze CO ŁASKA (nigdy Ksiądz nie patrzył, ile wrzucaliśmy do puszki w kancelarii). Kolęda? Nigdy z przymusu. Moje dzieci nadal edukowane - nie indykrynowane - przez Księży, czy Siostry z tego Kościoła. Do Guest - zasady nadal te same :) też patrzę na to wszystko z boku...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie bardzo rozumiem pretensje rodziców???? o co się pytam?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ciemny polski narod zawsze bedzie dawal sie dymac watykanskim szpiegom
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DROGA PANI REDAKTOR A MOŻE WARTO BYŁO BY POROZMAWIAĆ Z NAMI RODZICAMI.A NIE P0DŁAPAŁAŚ TEMAT KOPERTY TO JUŻ AFERĘ KRĘCISZ....JEDEN RODZIC NIE OZNACZA NAS POZOSTAŁYCH CZYLI OK 170 OSÓB-LUDZKICH CZŁOWIEKÓW!!!!!! .KOPERTA NIE OZNACZA ODRAZU TEMATU DO ROZDMUCHIWANIA.A MOŻE KSIĘŻA PRZYGOTOWUJĄC TAK ZWANE KOPERTY ZWROTNE CHCIELI ODCIĄŻYĆ NAS RODZICÓW, A MOŻE LEPIEJ ŻEBY BYŁY TAKIE SAME" ANONIMOWE", ŻEBY NIKT NIE WYTYKAŁ PALCAMI TYCH DZIECI CO NIC NIE DAŁY, A MOŻE  NIE DOSTAŁY ANI ZŁ???????TAK TEŻ MOGŁO BYĆ.ŻEBY NIE BYŁO IM PRZYKRO!!!!!!!!! PRZYPILNOWANIE DZIECI ,ABY PODPISAŁY OBRAZKI ,NIE ZNACZY ZMUSZAĆ ICH DO ABSTYNENCJI!!!!!!!!!!CZY WYOBRAŻA PANI SOBIE 90-CIORO DZIECI WCZASIE MSZY BIEGAJĄCYCH ZA DŁUGOPISEM....TROCHĘ LOGICZNEGO MYŚLENIA JAKIŚ PORZĄDEK MUSI BYĆ!!!!!!TO MSZA A NIE TOR PRZESZKÓD!!!!!! MOŻE CI WSPANIAŁOMYŚLNI RODZICE POWINNI NAJPIERW UCZESTNICZYĆ W CHOĆ JEDNYM SPOTKANIU Z RODZICAMI TO BY WIEDZIELI O CO CHODZI,KSIĄDZ  MÓWIŁ O TYM WSZYSKIM KILKA RAZY WIELKIMI LITERAMI I TYLKO D.....MÓGŁ TEGO NIE ZROZUMIEĆ.TRZEBA BYŁO SŁUCHAĆ KAZANIA I NIE GADAĆ, TO MOŻE BY DOTARŁ SENS.BO JAKOŚ WIĘKSZOŚĆ 9 I 10-LATKÓW ZROZUMIAŁA O CO CHODZI,A TO ŻE ZNAJĄ NAZWY ALKOCHOLI TO ŚWIADCZY O NAS RODZICACH, A NIE O KOŚCIELE I KSIĘŻACH!!!!!!     '' DROGA'' PANI REDAKTOR   W SUMIE JEST MAJ TEMAT KOMUNII,GORĄCY TEMAT PRAWDA??????JEDNI NA NIEJ ZARABIAJĄ, A DRUDZY GŁUPOTY PISZĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ode mnie ksiądz z tej parafii w tym roku też nie wziął po kolędzie pieniążków, bo widział, że sie nie przelewa... Tam są święci księża!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To trudno zrozumieć, że można tak łatwo innego człowieka oczernić a to co zostało powiedziane nieopacznie zrozumieć. A o rzetelności dziennikarskiej to nawet pisać trudno. Jakaś jedna nie sprawdzona wiadomość, skan zawierający skrótowo najważniejsze ogłoszenia. I już materiał na artykuł. Szanowna Pani redaktor, jestem ojcem którego córka w tym roku w naszej parafii przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej. Tak przygotowanych dzieci jeszcze nie widziałem, a zaangażowania jakim wyróżniali się księża je prowadzący można tylko pozazdrościć i życzyć sobie. W czasie przygotowań, księża w szczególności gdy chodziło o opłaty, zachowywali sie bardzo delikatnie i z wyczuciem. Tak było i z datkami na misje. Były dobrowolne, anonimowe i nikt nic nie sprawdzał i nikogo nie zmuszał. Także gdy chodzi o przyrzeczenia abstynencji przekazane informacje są nierzetelnie przedstawione. Ktoś nie wszystko zapamiętał, nie wszystko zrozumiał a moze postanowił zaistnieć w sieci i jeszcze dokuczyć. A sposób przedstawienia zagadnień związanych z uzależnieniami wprost wyśmienity, trafiający do wyobraźni dzieci. A uwaga rodzica ze dzieci nie rozumieją co podpisują to także pole do działania rodziców. Drogi rodzicu jak życzysz swojemu dziecku dobra, a kto życzy inaczej, to może powinieneś poświecić dziecku więcej czasu i też takie rzeczy wyjaśnić. Wtedy docenisz wysiłki tych którzy pomagają Twoje dziecko wychować. I za to zamiast marnować czas na pisanie donosów warto pewne rzeczy sobie uświadomić. Może wtedy przyjdzie refleksja, czas na słowo przepraszam i dziękuje. A to przecież abc dobrego wychowania. Pzd
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...